Putin se v pátek sešel v Japonsku s Trumpem

Ve středu oficiálně Moskva potvrdila, že se ruský prezident Vladimir Putin setká krátce v pátek s prezidentem Spojených států amerických Donaldem Trumpem, a to v japonské Ósace během konference skupiny dvaceti hospodářsky nejsilnějších států světa G20.

Donald Trump už několikrát mluvil o setkání s Putinem, avšak Kreml doposud na veškeré dotazy médiím tvrdil, že žádný návrh z Bílého domu nedorazil.

Jurij Ušakov, který je Putinovým poradcem pro zahraniční politiku, méfiím v Moskvě uvedl, že schůzka těchto dvou prezidentů by měla trvat přibližně hodinu, nicméně je možné, že by se mohla v případě potřeby prodloužit, jak bývá zvykem.

Během uskutečněné konference by měli na setkání diskutovat o kontrole zbrojení, o íránské jaderné dohodě, o Sýrii, Ukrajině a Severní Koree.

„Rusko a Spojené státy mohou účinně spolupracovat na základě rovnosti a vzájemného respektu,“ uvedl Ušakov s tím doplněním, že Kreml „stojí o rozvoj rusko-amerických vztahů na konstruktivním a věcném základě“.

Doposud jediným širším jednáním ruského a amerického prezidenta se uskutečnilo v červenci loňského roku v Helsinkách, avšak prezidenti se několikrát setkali na okraj mezinárodních konferencí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..