Slovenská prezidentka je na své první zahraniční návštěvě. Navšitivila českého prezidenta, senát i sněmovnu

„Potvrdilo se, že je velmi sympatická a otevřená. Popovídali jsme si, nechával jsem ta témata dost na návštěvě. Osmdesát procent času jsme řešili právnické věci a otázky justice, protože jsme oba právníci. Potěšilo mě, že přednášela v Kroměříži, že zná moje rodné město,” řekl po jednání předseda sněmovny Radek Vondráček.

Dopoledne, hned po příletu na letiště Václava Havla zavítala slovenská prezidentka na pražský hrad. Tady se řešila zahraniční politika. Hlavy státu se shodly se na tom, že místo Slovenska i České republiky je v Evropské unii. Čaputová také prohlásila, že by se měla ještě prohloubit spolupráce zemí Visegrádské čtyřky, do které kromě Česka a Slovenska patří ještě Polsko a Maďarsko.

Zeman ve volbách Čaputovou nepodporoval. Týden před rozhodující volbou přijal na zámku v Lánech protikandidáta Čaputové – místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče. Toho Čaputová ve druhém kole prezidentské volby porazila.

Čaputová pak večer travila na pražské Kampě. Tady pro ni byl uspořádán koncert Zuzana není sama doma. Na něm mimo jiné vystoupí Dan Bárta nebo Mekky Žbirka.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..