Zásahová jednotka zadržela muže, který měl doma nelegálně zbraně. Spustil mánevry na Praze 5 a sám na sebe zavolal policii

Včera po 16 hodině vyrážely hlídky policistů do ulice K Chabům v pražských Třebonicích. Podle prvotního oznámení tady měla být ohrožena manželka a děti svým mužem, který měl mít legálně držené zbraně. Prvotní oznámení, ale nebylo jasné a zřetelné, zda muž je doma nebo někde na cestě. Policistům nebylo ani jasné, zda manžel drží ženu jako rukojmí či jen někoho ohrožuje zbraní.

Policie nemohla situaci podcenit, do místa bydliště vyslal operační důstojník hned několik plně ozbrojených hlídek policistů z Pohotovostní motorizované jednotky. Ti měli neprůstřelné vesty a samopaly. Na místo si velitel policie vyžádal i zásahovou jednotku.

Během řešení celé situace totiž vyvstalo několik otázek. Policisté z místního oddělení díky místní znalosti věděli, o koho se jedná a operační důstojník se spojil i s ženou muže, který měl legálně drženými zbraněmi někoho ohrožovat. Policisté se dozvěděli, že jsou na cestě domů z Orlíku a že budou doma během chvilky.

Samotný zákrok na auto pak provedli policisté ze zásahové jednotky. Nebylo do poslední chvíle jasné, jak se celá situace má. Žena sice sdělila po telefonu policistům, že muž je vedle ní v autě a že zbraně má u sebe. Policisté také následným šetřením zjistili, že muž sám na sebe při prvotním telefonátu zavolal policii. To zasahujícím složkám dávalo jasný signál k tomu, že proti nim stojí  ozbrojený muž dvěma střelnými zbraněmi, který rozhodně není v dobrém psychickém stavu.

Zadržení muže provedla zásahová jednotka čistě bez zranění rodiny v autě. Muž byl zadržen z podezření na několik trestných činů, které vyšetřovatel v tuto chvíli vyselektoval na nedovolené ozbrojování. U muže se totiž při domovní prohlídce našel nelegálně držený samopal s tlumičem. Na místo vyrazil i pyrotechnik a to podle policistů na odbornou konzultaci vyšetřovatelům. Muž v tuto chvíli sedí v cele předběžného zadržení a čeká sdělení obvinění.

Takhle vypadla situace živě ve 16:30 na místě, den po zadržení nebezpečného muže. 

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/454874665341078/

Policisté s kriminalisty se na místo vrátili dnes ve čtyři hodiny odpoledne. Přijel i pyrotechnik, který asistoval policistům. V domě se provedla domovní prohlídka, při které zabavili policisté několik dlouhých zbraní. Byl tam například samopal s tlumičem či předělaná automatická puška na střelbu dávkami.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..