Turistický chodník na výstupové trase na Sněžku bude do půlky července uzavřen

Od pondělí je výstupová trasa na Sněžku od odbočky Traverz uzavřena obousměrně. Jedná se o část žlutě značené frekventované trasy z Růžohorek na Sněžku. Tento turistický chodník budu uzavřen až do půlky července kvůli opravě v pracovní dny, a to od 7:30 do 16:30 hodin.

„O víkendech a mimo pracovní dobu, popřípadě při souvislém dešti, bude staveniště s opatrností průchodné,“ uvedl zástupce stavební firmy Pavel Klimeš.

Všude na přístupových cestách a v okolí jsou rozmístěny cedule s upozorněním na uzavřený chodník, takže turisté mají možnost se uzavřenému úseku vyhnout. Buď je možné využít lanovku z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu, pak cestu Obřím dolem nebo také zeleně značenou trasu po Traverzu na Obří hřeben a vrchol Sněžky.

Kdo by chtěl využít lanovku, měl by sledovat webové stránky lanové dráhy, kde jsou k dispozici aktuální provozní informace. Například jeden den se nerozjel horní úsek od Růžové hory na Sněžku kvůli silnému větru.

Co se týče opravy turistického chodníku, ten bude dělán technologií štětování.

Štětování je starobylá technologie, který se používá při stavbě horských chodníků. Štětování vypadá tak, že se pokládají kameny do cesty na výšku po spádnici, a to proto, aby voda po nich stékala. Tato technologie je velmi odolná proti zátěži a povětrnostním vlivům.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..