Olomoucký kraj byl zasažen silnými bouřkami s krupobitím, což má za následek vodu v ulicích

Ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhly silné bouřky s krupobitím Olomoucko, kde se rozvodnilo několik malých potoků. Hasiči pak museli čerpat vodu ze sklepů.

Nejvíce bylo zasaženo Šumpersko a Jesenicko, kde začalo po čtrnácté hodině pršet a déšť byl doprovázen bouřkami s krupobitím.

„Když jsem jela po šesté hodině z práce, tekly na ulicích proudy vody. Měla jsem ji až po kotníky," popsala tuto situaci obyvatelka Šumperku.

Hasiči pak museli do devatenácté hodiny zasahovat u přibližně dvaceti zatopených sklepů a uklízeli spadlý strom přes silnici.

Bouřka rozvodnila menší potoky a v obci Bludov v ulici V Potokách se zvýšila hladina místního potoku tak, že začala ohrožovat zdejší domy. Voda ale naštěstí začala rychle klesat.

Bouřky s krupobitím se pak přesunuly na Olomoucko, Prostějovsko a Přerovsko.

„Máme více než 110 událostí v Olomouckém kraji. Zásahy jsou převážně na Šumpersku a Prostějovsku. V drtivé většině jde o čerpání vody. Na Prostějovsku došlo k poškození několika střech po krupobití, na Šumpersku v Lesnici voda uvolnila svah, hrozí zřícení," uvedl po deváté hodině veřerní mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..