Vlivem tropických teplot popraskala dráha na ostravském letišti

V úterý odpoledne měli lidé potíže, kteří cestovali letadlem na ostravské letiště, kde měli přistát. Letadla mířící z Londýna do Monastiru v Tunisu musela být odkloněna kvůli komplikacím na přistávací dráze, a proto přistávala v Brně.

„V odpoledních hodinách došlo na ostravském letišti ke krátkému omezení provozu. Důvodem byly vysoké teploty a s tím související technické komplikace na dráze,“ řekla mluvčí Letiště Leoše Janáčka Ostrava Kateřina Pustějovská, která doplnila, že dva lety z Londýna do tuniského Monastiru musely být odkloněny, ale ostatní mohla přistát na zkrácené dráze.

„Z původně očekávaného 30hodinového omezení se podařilo pracovníkům letiště najít technické řešení, které práce a s tím související omezení zkrátily na dvě hodiny. Nyní je již letiště opět v plném provozu a letadla mohou bez omezení přistávat i odlétat,“ uvedla Pustějovská. Navíc se za tyto komplikace omlouvala cestujícím, kterých se tato omezení dotkla a dodala, že dělali maximum pro to, aby cestující mohli odletět na svou dovolenou včas.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..