O prázdninách bude D1 pekelným zážitkem pro řidiče

O prázdninách čeká dálnici D1 obrovské množství uzavírek, a to díky modernizaci, která bude probíhat současně na sedmi na úsecích. Konkrétně se na úseku mezi Prahou a Brnem bude jednat o 72 kilometrů, což je vlastně třetina dálnice. To bude pro řidiče hodně náročné.

„V současné době se modernizuje 52 kilometrů D1 a v létě k tomu přibydou další dva na sebe navazující úseky od Humpolce směrem na Prahu. Nastane tak situace, o níž jsme celou dobu říkali, že se nesmí stát. Snažíme se však, aby modernizace celých 160 km D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou mohla skončit v roce 2021,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Modernizace dálnice probíhá už mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi (21. – 29. km), Souticemi a Loktem (56. – 66. km), Velkým Beranovem a Měřínem (119. – 134. km) a také na obchvatu Velkého Meziříčí (141. – 146. km). Na konci května byla modernizace obnovena mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, tedy na mezi 90. až 104. km. Tento kritický úsek upravovalo od března loňského roku konsorcium tří firem.

Veškeré práce na dálnici nabraly taková zpoždění a potom, co na úseku přes Vysočinu nastal absolutní dopravní kolaps v půlce prosince, Ředitelství silnic a dálnic vypovědělo konsorciu smlouvu. Proto ŘSD uzavřelo pro tento rok smlouvu se společností Skanska, která bude mít tento úsek stavby na starosti. „Pro příští rok pak pro zhotovitele tohoto úseku vyhlásíme řádné výběrové řízení,“ sdělil Rýdl.

Důležité je teď pro řidiče to, že veškerá doprava mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem bude až do konce srpna převedena na levou stranu dálnice. Vlivem tohoto se na tomto úseku, ale i na ostatních modernizovaných úsecích bude muset počítat s dlouhými kolonami.

„V extrémních případech dokážeme rozebrat svodidla a pustit řidiče do protisměru, aby se mohli dostat na objízdnou trasu. Pod tlakem ministra dopravy Vladimíra Kremlíka pak připravujeme ve spolupráci s policií, hasiči a zdravotníky další zefektivnění postupu, jak se s technikou dostat na krizová místa dálnice, když provoz zastaví vážná nehoda,“ uvedl Rýdl.

Situace na dálnici D1, která byla neúnosná, patřila k jednomu z důvodů, proč v dubnu letošního roku odstoupil z místa šéfa ministerstva dopravy Dan Ťok. Toho vystřídal Vladimír Kremlík, který vyžaduje, aby došlo ke zlepšení informovanosti řidičů.

„Samozřejmě se stane, že dálnici uzavře vážná nehoda. Musí ale ve vzájemné kooperaci současně fungovat i policie a celý integrovaný záchranný systém. Chci, aby všichni začali situaci ihned řešit a řidiči se včas dozvěděli, že by na daný úsek neměli vjet a že se koná, aby průjezdnost byla obnovena co nejdříve,“ uvedl Kremlík.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..