Česko zasáhly silné bouře i s krupobitím

První červnové dny začaly slunečným počasím s vysokými teplotami, nicméně třicítky přitáhly silné bouřky. Ty zasáhly především na severní a jihovýchodní části Čech a jsou doprovázeny i na některých místech krupobitím. Meteorologové upozorňují, že bouřky by měly udeřit i v následujících dnech.

Po tropickém pondělí přišly v úterý silné bouřky, a to na severní a jihovýchodní části území.
„Na Liberecku se aktuálně vyskytují poměrně silné bouřky a další ještě nejspíše budou vznikat,“ uvedla na facebooku stránka Počasí Severní Čechy. K tomu doplnila, že v Liberci padaly kroupy o velikosti přibližně jeden centimetr.
Kromě Liberecka krupobití zasáhlo i na Zlínsku, kde kroupy pokryly silnice v Pitíně na Uherskohradišťsku. Ani Jihomoravský kraj, konkrétně Boskovice, se krupobití nevyhl.

Meteorologové očekávají, že se ve středu bude na několika místech v republice blýskat a občas někde i zaprší, avšak ve čtvrtek by k nám měla přijít z Německa studená fronta.

„Na frontě se budou místy tvořit silné bouřky doprovázené krupobitím, silným větrem a přívalovým deštěm o intenzitě až kolem 30 milimetrů. Silné bouřky očekáváme během čtvrtečního odpoledne a první poloviny noci na pátek. Konec týdne bude ve znamení letních teplot. Tropické teploty se ale do Česka vrátí už příští týden,“ prozradila Dagmar Honsová z Meteopressu.

Ve středu by mělo být jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku se místy objeví dešťové přeháňky či bouřky. V Čechách by se měly objevit ojediněle. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 26 až 30 stupni. Vítr bude vát slabý o rychlosti dva až pět metrů za sekundu, avšak v bouřkách by měl vítr přechodně zesílit. Noční teploty pak klesnou ke dvanácti stupňům.

Podobné počasí můžeme očekávat i ve čtvrtek dopoledne, ale potom během dne se zatáhne a objeví se přeháňky a místy i bouřky. Maximální denní teploty budou mezi 24 a 28 °C a noční klesnou na 13 stupňů.

V pátek bude jasno až polojasno s ojedinělým deštěm s denními teplotami do 26 stupňů.

Víkend bude také teplý, ale objeví se i oblačnost s přeháňkami. V sobotu bude obloha jasná až polojasná, pak se přes den objeví oblačnost. Nejvyšší denní teploty budou mezi 20 a 24 °C. V neděli bude tepleji než první víkendový den a teploty stoupnou až na 27 stupňů. Noční teploty by mohly klesnout na devět stupňů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..