Nejsilnější auto všech dob od značky Ferrari

Když zabrouzdáme do historie Ferrari, nikde nenalezneme silnější Ferrari, jež je určeno na jízdu po pozemních komunikacích, než je nyní novinka Ferrari SF90 Stradale. Tento vůz poráží i LaFerrari, a to díky hybridního pohonu.

Sice LaFerrari byl také hybridní vůz, ale nový Stradale je mnohem výkonnější. Pohonnou jednotkou je přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4 litry, který spaluje benzín. Jeho výkon je 573 kW (769 koní) a točivý moment je 800 N.m. Jde tedy o nejsilnější osmiválec v historii Ferrari.

Dále jsou zde ještě tři elektrické motory s Li-On akumulátory, z nichž jeden pohání přední kola a dva zadní. Jejich celkový výkon je 162 kW (217 koní). Souhrnný výkon vozu je tedy 735 kW, a to je o 28 kW více, než mělo LaFerrari.
Výkon vozidla ze spalovacího motoru se přenáší na všechna kola, a to pomocí osmistupňové dvouspojkové převodovky. Ferrari SF90 tak díky tomu dokáže zrychlit na sto za dvě a půl sekundy a na dvoustovku dosáhne za 6,7 sekund. Maximální rychlost tohoto vozu je 340 km/hod. Ferrari LaStradale je dlouhé 4710 mm, široké 1972 mm a vysoké 1186 mm. Jeho váha je pouhých 1560 kilogramů.

Značce vozidel Ferrari se častokrát vytýkalo, že nepřijalo současné a budoucí trendy, co se týče designu. Touto novinkou, která vypadá futuristicky, jdou výtky stranou.

Velice zajímavý je interiér. Digitální displej s uhlopříčkou 16,1 palců, na němž jsou veškeré potřebné informace o voze i motorech, nalezneme za volantem. Aby řidič nemusel nikde nic hledat, ty nejdůležitější a nejzásadnější informace se promítají také na čelní sklo pomocí head-up displeje. Na volantu je několik ovladačů, které řidič potřebuje mít k dispozici, a tak nemusí sundávat ruce z volantu a vše může pohodlně ovládat. Nové Ferrari přišlo o klasickou páku převodovky a ani tlačítka tam nejsou. Řadí se pak pákami na volantu.

Bližší technické informace a také cenu tohoto nejsilnějšího Ferrari se dočkáme někdy v průběhu letošního roku. Zatím totiž ještě není jasné, kdy přesně půjde do prodeje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..