V červnu přijdou tropy, které doprovodí i bouřky

Meteorologové předpověděli, jaký bude červen. Nejtepleji by mělo být už v příštím týdnu, kdy teploty přesáhnou i třicítku. Zatímco nejchladněji bude poslední týden.

„První týden bude teplotně nadprůměrný, minimální noční teploty budou klesat většinou na 16 až 10 °C. Maximální denní teploty budou stoupat na 25 až 31 °C, v závěru týdne poklesnou na 21 až 25 °C,“ prozradili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Poté přijde mírné ochlazení, kdy nadcházející týdny budou slabě nadprůměrné až průměrné. Nejchladnějším červnovým týdnem bude ten poslední, kdy denní teploty budou okolo 23 stupňů a noční klesnou na 12 stupňů.
Teploty se budou v příštím týdnu pohybovat mezi 25 až 28 °C a v první polovině týdne by mohly teploty překročit i třicet stupňů.

V týdnu od 10. června budou ještě teploty nadprůměrné, měly by se pohybovat mezi 23 a 26 stupni. V předposledním červnovém týdnu se začne už mírně ochlazovat, avšak poslední týden přinese další ochlazení s teplotami mezi 21 a 24 °C, můžou ale klesnout i na 18 stupňů.

„Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První týden bude srážkově nadprůměrný s průměrným týdenním úhrnem až kolem 31 mm. V ostatních týdnech se budou průměrné týdenní úhrny pohybovat kolem normálu s hodnotou kolem 15 mm,“ doplnili meteorologové.

V pondělí a v úterý bude jasno či skoro jasno, ale v odpoledních a večerních hodinách můžou přijít dešťové přeháňky a bouřky, které by měly zasáhnout zejména západní část republiky. Denní teploty se v tyto dny budou pohybovat mezi 26 a 30 °C.

Středa bude teplotně podobná jako předešlé dny. Přes den budou teploty mezi 27 a 31 stupni, ale odpoledne se vyskytne oblačnost a na východě by se měly objevit místy přeháňky a bouřky.

Polojasno s denními teplotami mezi 26 až 30 stupni bude ve čtvrtek, avšak od západu bude přicházet oblačná obloha s přeháňkami. Místy se mohou ojediněle vyskytnout i silné bouřky.

Závěr týdne bude polojasný, přechodně oblačný a místy by se měly objevit přeháňky i s bouřkami. Denní teploty od pátku do neděle by se měly pohybovat od 25 až 29 °C a pak by se mělo postupně ochlazovat na 21 a 25 stupňů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..