Registr psích dárců pomůže jiným psům

Na nedostatek psích dárců reaguje zareagovala Červená tlapka, jejíž zakladatelkou je Alice Bílá. Na tento nápad došla v době, kdy její pes potřeboval transfuzi. Cílem je tedy pomoct psům, kteří potřebují transfuzi, což by tento projekt zjednodušil hledání psích dárců.

„Naší fence Jasmíně diagnostikovali cysty na slezině a musela akutně na operaci. Najednou jsme byli postaveni před problém sehnat pro ni doslova v řádu hodin vhodného dárce krve. Na pražské veterinární klinice, kam jsme volali, bohužel zrovna nic na skladě neměli. A ani náš veterinář moc nevěděl, jak nám pomoci,“ popsala Bílá.

Krev může darovat pes ve věku od dvou do osmi let a jeho váha musí být minimálně dvacet kilogramů. Dárce nesmí trpět žádnou chronickou chorobou a nesmí užívat léky. U psů pak před odběrem provede veterinář vyšetření a až poté se psům odebírá 250 až 400 gramů krve, záleží na váze psa. Zákrok trvá asi patnáct minut.

Na webových stránkách cervenatlapka.cz můžete vyhledávat psí dárce buď na mapě nebo dle poštovního směrovacího čísla. Pak stačí jen oslovení přes kontaktní formulář a následná komunikace probíhá soukromě. V projektu je evidováno více než sto psích dárců, nicméně je evidovaly nebo i hledaly většinou veterinární kliniky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..