Postřelená patnáctiletá dívka v Bratislavě. Vyhrožoval všem, kdo mu do cesty přišel

Agresivní muž řádil v pátek v centru Bratislavy a jeho okolí a navíc vyhrožoval policistům zabitím. Agresivní muž nejdřív pobodal celníka před budovou Ministerstva financí SR poté i sebe na Obchodní ulici, a nakonec policisté museli i střílet. Bohužel při nešťastném zásahu byla zasáhnuta i patnáctiletá dívka.

Všechno se začalo odehrávat před budou ministerstva, která je hlídaná celníky. Muž se snažil dostat se do budovy násilím.

„Útočník přímo před budovou ministerstva pobodal příslušníka finanční zprávy. Náš kolega je hospitalizovaný v nemocnici, naštěstí byl při vědomí, o čemž se přímo v nemocnici přesvědčili i ministr financí Ladislav Kamenický a prezidentka finanční správy Lenka Wittenbergerová,“ uvedla mluvčí finanční správy Ivana Skokanová.

Po provedeném útoku muž zmizel do centra hlavního města Slovenska.

„Vyhrožoval kolemjdoucím lidem včetně těch, kteří ho pronásledovali a natáčeli si ho na mobil. Nejbližší policejní hlídka šla k němu. Výhrůžky pokračovaly nadále, muž se oháněl nožem, byl nebezpečný pro své okolí i samotné policisty, a proto hlídka použila služební zbraň,“ řekla mluvčí policistů Veronika Slamková. Podle policie se postřelený muž bodl do břicha sám a mluvčí policie dodala, že policisté postupovali tak, aby byl život zabezpečen. Údajně ale mělo dojít ke zranění patnáctileté dívky, a to tehdy, když policisté stříleli po útočníkovi.

Zraněny byly celkem tři osoby a jedna dívka byla převezena do nemocnice. „Jeho zranění je lehké a vyšetřuje se, co ho vůbec způsobilo. Proto bude postup policistů prošetřovat Úřad inspekční služby Ministerstva vnitra SR. Jeden z mužů je v kritickém stavu a v umělém spánku, druhý zraněný muž byl během převozu do nemocnice při vědomí,“ dodala Slamková.
„Jeden z mužů je v kritickém stavu a v umělém spánku, druhý zraněný muž byl během převozu do nemocnice při vědomí,“ doplnila mluvčí Operačního střediska záchranné zdravotní služby Alena Krčová.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..