Motorkáři Hells Angels nesmí fungovat v Nizozemsku

Utrechtský soud zakázal v úterý fungování motorkářského klubu Hells Angels, a to z důvodu, že v jejich organizaci vládne násilí. Zákaz byl udělen kvůli ochraně veřejnosti. O zákaz klubu motorkářů a rockerů usilovalo státní zastupitelství, jemuž justice vyhověla. Státní zástupci o zákaz jeho fungování usilovali zejména kvůli množství incidentů v Nizozemsku.
Proti verdiktu soudu se chtějí advokáti Hells Angels odvolat.

Motorkářský klub Hells Angels vznikl v roce 1948 v Kalifornii a jejich členové jezdí nejvíce na strojích Harley-Davidson. Jsou považováni za nebezpečnou organizaci, a to hlavně od roku 1969, kdy členové byli najati jako ochranka na koncertě kapely Rolling Stones, jenž vystupovala v kalifornském Altamontu. Tento koncert je proslulý velkým množstvím násilí, kdy jeden člen Hells Angels byl obviněn z vraždy, kdy ubodal jednu fanynku, která stála před pódiem. Později byl ale osvobozen.

Hells Angels má několik tisíc členů v desítkách zemí. I u nás v České republice jsou členové tohoto klubu. Spojené státy je považují za zločineckou organizaci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..