Albínská panda byla poprvé zachycena na kameru

Biologovům v čínské jihozápadní provincii S´-čchuan se podařily získat neobyčejné snímky. V přírodní rezervaci Wo-lung byly nainstalovány kamery, přičemž jedna z nich zachytila bílou pandu s červenýma očima. Jde o první důkaz, kdy je vidět, že se u volně žijících pand objevuje albinismus.

Snímky albínské pandy se povedly pořídit již v půlce dubna a podle Li Šenga z pekingské univerzity by měla být panda přibližně rok až dva roky stará. Podle biologa je panda dobře stavěná a její chůze nevypovídá o tom, že by albinismus měl nějaký negativní vliv na jejím zdraví.

Vědci mají v plánu pořídit do parku více kamer, které by mohly lépe zdokumentovat veškerý pohyb a aktivity vzácné albínské pandy. Nejvíce je ale zajímá, jak je bílá panda schopna vycházet s ostatními.

Co se týče počtu pand velkých, ten se pohybuje přibližně okolo dvou tisíc, avšak 80 % jich žije převážně v provincii S´-Čchuan, zbylých dvacet procent pak v provinciích Šen-si a Kan-su. Na celém světě ale žije asi 548 jedinců v zajetí.

V loňském roce oznámila čínská vláda skutečnost, že mají v plánu na hornatém jihozápadě země vytvořit velkou pandí rezervaci. Záměrem je propojení volně žijících pand a následnému usnadnění množení tohoto druhu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..