Šílený střelec na Hodonínsku. Došla si pro něj zásahovka

V obci Dražůvky na Hodonínsku se zabarikádoval muž v domě a poté se ozvaly exploze, když dovnitř vtrhla zásahová jednotka, která se pokusila podezřelého zpacifikovat. Ten se ale stihl zastřelit. Zemřel i postřelený místostarosta.

Okolo pravého poledne vběhla zásahovka do domu, z něhož byly slyšet dvě série ran. Policisté ze zásahové jednotky se snažili předtím vyjednávat, ale marně, proto dovnitř vtrhli.

„V obci Dražůvky na Kyjovsku probíhá zákrok více složek Policie ČR v důsledku střelby zatím neznámým pachatelem. Při ní došlo ke zranění jedné osoby,” uvedla v dopoledních hodinách policie na Twitteru bez bližších podrobností.

Původně přijela policejní hlídka řešit do Dražůvek banální spor sousedů, kteří se dohadovali kvůli studně. Nedokázali se navzájem shodnout, komu studna patří, jestli je na obecním či na soukromém pozemku. K tomuto byl přizván místostarosta jako svědek, avšak podezřelý muž jej postřelil a on poté zemřel.

Policisté při příchodu k domu poté, co muže vyzvali, se ozval výstřel, který zasáhl místostarostu Rudolfa Štose.

„Byl to výstřel ze zálohy bez jakéhokoliv varování. Nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo k něčemu takovému dojít. Muž byl z pohledu policie dosud bezúhonný, nebyl v evidenci držitelů zbraní. Pro hlídku to byl výjezd k běžnému sousedskému sporu,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

„Na místě jsme resuscitovali muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Kriminalisté tuto událost vyšetřují, avšak její kvalifikace bude vražda s následnou sebevraždou. Nicméně více se ukáže následným prověřováním události, protože policisté našli na místě více zbraní a není zcela jasné, ze které střelec vystřelil.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..