EXLUZIVNÍ ZÁBĚRY: Muž ujížděl v kradeném voze na Jižní spojce. Zastavila ho až střelba

Ve čtvrtek odpoledne policisté zadrželi muže, který na Jižní spojce v Praze ujížděl v protisměru v kradeném vozidle. Po tomto řidiči, kterého zastavily až policejní výstřely, bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Během jeho zběsilé jízdy ohrozil spoustu řidičů a naboural několik dalších aut. Na Jižní spojce se v protisměru střetl se třemi auty. Naštěstí se tato událost obešla bez vážných následků, zraněny byly dvě osoby, obě lehce. Zraněnými byli sedmnáctiletý chlapec, který byl převážen jako pacient a čtyřiačtyřicetiletý řidič, který policii ujížděl. Díky rychlým reakcím hlídek nedošlo k více dopravním nehodách a dalším zraněním.

Čtyřiačtyřicetiletý řidič, který policistům ujížděl v odcizeném vozidle Mercedes, jel ve směru z Prahy 5 na Prahu 9. „Řidič nejenže nerespektoval opakované výzvy policistů k zastavení, ale svou bezohlednou jízdou ohrožoval celou řadu nic netušících řidičů, kdy několik z nich dokonce naboural,“ uvedla pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že proto policisté použili služební zbraň a další donucovací prostředky a vozidlo zastavili.

Řidiče kradeného mercedesu pronásledovala řada policejních hlídek, avšak výstřely padly od cizinecké policie, které se po pěti varovných výstřelech podařilo ujíždějícího muže zastavit.

Hledaný muž řídil vozidlo pod dvojnásobným zákazem řízení, navíc on sám byl v celostátním pátrání. Řídil kradené vozidlo a na místě policistům odmítl test na drogy a alkohol.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..