Šestnáct tun polského masa se salmonelou se dostalo do Česka během jednoho měsíce

Neustálé problémy s masem z Polska neskončily. Od poloviny dubna se dostalo do České republiky šestnáct tun polského masa se salmonelou. Pravděpodobně se ale všechno snědlo.

Státní veterinární správa poskytla seznam míst, kam bylo maso dovezeno, přičemž všech dvanáct příjemců dovážek musí teď před uvolněním zásilek na trh nechat maso prověřit na salmonelu. To jim přikázalo individuální veterinární opatření, která pro každého příjemce vypsala Státní veterinární správa.

Veterináři informovali o nálezech polského masa se salmonelou téměř každý týden, ještě před domluvou s ministerstvem zemědělství o zavádění individuálních opatření.

V jedenácti případech šlo o kuřecí maso a v jednom případě o krůtí. Nicméně mezi příjemci byl Michal Kurtin, jehož firma přijala polské maso se salmonelou už dříve. Maso se salmonelou se dostalo i do skladu Bidfoodu a také do firmy Made Group, která ale většinu zásilky masa vrátila zpět dodavateli dříve, než znala výsledky testů. Problému se nevyhnul ani řetězec Albert, jehož mluvčí Jiří Mareček uvedl, že se jednalo o slovenská kuřata, která byla zpracovaná v Polsku a k tomu sdělil, že „naše vlastní laboratorní testování žádné závady neprokázalo. Veterinární správa odebrala pět vzorků, z nichž dva nevyhověly.“ Podle mluvčího firma okamžitě ukončila s dodavatelem spolupráci a už polské drůbeží maso si nenechává dovážet.

Na drůbeží maso se salmonelou reagoval také Jan Špilar, majitel plzeňské firmy Ryby-drůbež, který řekl, že drůbeží maso se salmonelou je a bude. „Ale tepelnou přípravou se salmonela zničí, takže nevím, proč to medializovat,“ dodal.
Oproti ostatním kvůli polskému masu se salmonelou má velké potíže majitel řeznictví z Opavska, který bude muset nejspíš podnikání ukončit, a to kvůli problémům se zajištěním veterinárních rozborů.

Co se týče veterinárního opatření, nejedná se o plošná, ale cílí se jen na konkrétní subjekty, u nichž je riziko výskytu salmonely vyšší.
„Ukazuje se, že námi přijatá opatření jsou na místě, SVS těmto subjektům následně nařídila povinnost každou další zásilku drůbežího masa ze stejné země nechat laboratorně vyšetřit na zdravotní nezávadnost před dalším uvedením na trh. Znovu opakuji, že zásadní je pro nás ochrana spotřebitelů a kontroly dovozu masa ze všech zemí budou nadále intenzivní,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..