Bulharky řádily po celé republice jako černá ruka. Kradly vše, co jim přišlo pod ruku. Zastavit je musela až kriminálka z pražské dvojky

Pražským kriminalistům z druhého policejního obvodu se podařilo vypátrat a následně obvinit tři ženy, které kradly po celé České republice. Nyní je trojice již ve vazbě a za jejich činy jim hrozí až osmileté vězení.

Trojici Bulharek dostali za mříže kriminalisté z týmu „BEST“, kteří se věnují zejména pouliční trestnou činností.

Cizinky jsou obviněny z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ale protože pracovaly v organizované skupině, hrozí jim až osmiletý pobyt za mřížemi.

Kriminalisté měli s tímto případem spoustu práce a celkové zjišťování veškerých skutečností nebylo nic jednoduchého. Už jen otevřené hranice neulehčovaly kriminalistům práci, aby zjistili, kdy Bulharky přijíždí do Česka. Náročné taky bylo vypátrat, kde se po republice během okrádání pohybují, kde bydlí. Nakonec ale zjistili, že ženy, které přijížděly do Česka, bydlely u svých příbuzných a jeden z rodiny je pak do měst, kde kradly, vozil svým autem.

„Prošetřováním zjistili, že nenechavé ženy přijíždí za „prací“ pouze na určité, několikatýdenní období, během kterého nekradou pouze v hlavním městě, ale prakticky kdekoli, kde se objeví. Detektivové tak mají zadokumentováno celkem devatenáct případů, při kterých obviněné kradly 10x v Praze, 2x v Chomutově, 2x v Ústí nad Labem a vždy 1x v Olomouci, Jablonci nad Nisou, Semilech, Teplicích a Mostě,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Cílovou skupinou obviněných žen byli především starší občané, kterým nenápadně vytahovaly z kabelek peněženky s financemi a platebními kartami. Ve dvou případech si obviněné vyhlédly dvě postarší ženy, které si vybíraly na poště důchody a poté je okradly. O důchod také přišli dva senioři ve věku 87 a 95 v Jablonci nad Nisou.

Kriminalisté zjistili, že cizinky okrádaly v naší republice v době od ledna do dubna, poté odcestovaly pryč a pak se zase asi po měsíci vrátily zpátky. Nicméně 14. května byly zadrženy policisty z pohotovostní motorizované jednotky v Praze v ulici K Barrandovu.

Po zadržení byla tato trojice žen ve věku od sedmatřiceti do jednačtyřiceti let obviněna, avšak zlodějkami nebyly jen tyto tři, ale čtyři. Po čtvrté, osmnáctileté ženě, kriminalisté stále pátrají.

„V souvislosti s tímto případem žádáme každého, kdo se také mohl stát obětí těchto kapsářek, aby se přihlásil policistům,“ doplnil mluvčí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..