Střední Evropa bude zahlcena extrémním deštěm, avšak Českou republiku to nejhorší obejde

Podle meteorologů čekají střední Evropu extrémní srážky. Pozvolna se přesouvá k severozápadu tlaková níže a na návětří Alp může dle předpovědi spadnout během pondělka a úterka více než 150 milimetrů srážek. To by se ale mělo Česku vyhnout.

„Pásmo vydatnějšího deště je velmi blízko našich hranic, ale podle aktuálních předpovědních materiálů to vypadá, že se nám ‚to nejhorší‘ vyhne,” uvedl meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Jan Šrámek.

„Extrémní množství srážek” je očekáváno v jižní polovině Německa, zejména na návětří Alp.

Nejvydatnější srážky budou v České republice v druhé polovině pondělního dne a pak v noci na úterý, a to konkrétně na Šumavě. Tam by mělo během dvanácti hodin napršet mezi 20 až 40 milimetrů. „Za celé pondělí a úterý by na Šumavě mohlo napršet i přes 50 milimetrů,” dodal meteorolog.

Prozatím nebyla meteorology vydána výstraha před vydatnými dešti.

Česko se delší dobu potýká se suchem, přičemž nedostatek vody v půdě se během posledních týdnu díky počasí zmírnil, nicméně stav podzemní vody zůstává stále nízký.

Bojovat proti suchu hodlá vláda, která avizovala, že by investovala 30 miliard korun na opatření, jenž by pomohlo zadržet vodu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..