Elektromobily Tesla by mohly být už letos zcela samořiditelné

Některé dnešní elektromobily Tesla mají možnost být samořiditelná, avšak jen pro některé destinace ve Spojených státech amerických. Podle majitele a zakladatele společnosti Elona Muska bude mít již letos takový elektromobil plně autonomní řízení a nebude mít problém odvézt posádku z jednoho konce Spojených států na druhý.

Vlastnosti automobilů Tesla mají jeden z nejlepších autonomních systémů řízení, i když došlo k několika dopravním nehodám, dokonce i smrtelných. Avšak to bylo spíše tím, že řidiči nerespektovali daná nařízení a za volantem například usnuli, ač podle předpisů se měli věnovat řízení a v jakémkoliv případě převzít řízení do svých rukou.

Co se týče autonomního řízení těchto automobilů, to je omezeno pouze na některé lokality, kdy je potřeba mít úplně přesné informace o cestách. Elon Musk uvedl, že chtěl už minulý rok autopilota LA/NY, ale bude až letos. Majitelé Tesly si jej budou moci přidat. Nicméně autopilot, který dovede dojet z Los Angeles do New Yorku, bude stát při koupi nového auta v přepočtu 138 tisíc korun a při doplnění u starší Tesly asi 184 tisíc korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..