V létě se bude stavět nová lávka v Troji a měla by vydržet až sto let

V červenci letošního roku se začne stavět nová lávka v pražské Troji. Postavená by měla být za rok v létě a její životnost by měla mít 100 let. Lávka bude sloužit chodcům a cyklistům. Stavební povolení získala lávka ve středu, čímž tedy padl původní návrh, a to provizorní přemostění, které by nahradilo lávku, jenž se zřítila v prosinci 2017.

„Máme platné stavební povolení a můžeme začít stavět. Otevřít lávku chceme už příští rok v létě. Nová Trojská lávka bude široká minimálně čtyři metry a nově na ní budou moct společně fungovat pěší i cyklisté. V případě potřeby po ní přejede také vozidlo Integrovaného záchranného systému,” řekl Scheinherr.

Do konce května mají zájemci o výstavbu lávky čas na podání žádosti o účast v soutěži a zároveň prokázat svou kvalifikaci. Samotná výstavba je naplánovaná na začátek letošních prázdnin.

Nová lávka bude mít konstrukci ocelově vyztuženou, přičemž bude pak její kontrola a údržba jednodušší. „Nová lávka bude mít životnost 100 let a oproti té původní nebude zevnitř korodovat a její stav budeme moct účinně kontrolovat,” řekl náměstek.

Předchozí vedení města mělo v plánu původně postavit provizorní lávku s životností na 30 let, než postaví lávku stálou.

Trojská lávka se zřítila 2. prosince 2017. Zraněny byly čtyři osoby, z toho dvě vážně. Město každému zraněnému jako kompenzaci věnovalo padesát tisíc korun. Nicméně na dalším odškodněním se město společně s pojišťovnou domlouvalo letos v lednu.

Policie při vyšetřování obvinila dva muže, a to z trestného činu obecné ohrožení.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..