Ve Španělsku byla nejdelší klouzačka otevřena pouze jeden den. Kvůli zraněným lidem ji zavřeli

V Esteoponu na jihu Španělska měla být velkou chloubou skluzavka dlouhá 38 metrů, která měla dle místních úřadů sloužit pro místní obyvatele jako zkratka mezi dvěma ulicemi. Nicméně stačil jeden den, kdy si lidé vyzkoušeli skluzavku, přitom se pouze lehce zranili, a proto ji úřady zavřely.

Po otevření se lidé na skluzavku vrhli, avšak během jednoho dne se ale začaly objevovat stížnosti kvůli zranění. Spousta lidí se při sjezdu dolů odřela a dole měli potíže s dojezdem, a to kvůli jejímu sklonu, který má mezi 32 a 34 stupni, což způsobilo poměrně velkou rychlost.

„Zkusila jsem to a polámala jsem se na ní. Na konci jsem letěla dva metry a policisté se tomu jenom smáli. A to sem nedávám fotku svého zadku. Ten dopadl mnohem hůř,“ rozhořčeně řekla jedna žena, která zveřejnila na sociální sítě fotografie.

Stížnost ženy byla radnicí označena jako ojedinělá s tím, že víc jak tisíc lidí se nijak nezranilo. Žena nejspíš nedodržovala bezpečnostní pravidla. Jenže na úřady se pak množily další stížnosti, a proto se úřad rozhodl skluzavku zavřít na dobu neurčitou. Skluzavka se bude firmou, která ji postavila, zkoumat a prověřovat její bezpečnost.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..