Čeká nás oteplení, ale i tak budou teploty podprůměrné

V sobotu večer byla část území Česka zasažena bouřkami, včetně hlavního města. Takto chladné a deštivé počasí nás čeká ale ještě několik dní. Avšak v polovině příštího týdne by se mělo oteplit, nicméně to nebude žádná sláva. Následující dny by měly být spíš chladné.

Dle dlouhodobé předpovědi budou s padesátiprocentní pravděpodobností následující čtyři týdny teplotně podprůměrné, s čtyřicetiprocentní průměrné a pouze s desetiprocentní nadprůměrné. Nejchladnějším týdnem bude ten příští, kdy bude o čtyři stupně pod teplotním průměrem. Avšak během příštího týdne přijde již mírné oteplení.

„Nad Slovenskem se bude vlnit frontální rozhraní mezi studeným vzduchem na západě a teplým na východě. Během úterý začne toto rozhraní zvolna postupovat k západu a v druhé polovině týdne k nám bude proudit teplejší vzduch od východu až jihovýchodu,“ zmiňují meteorologové.

Do středy tohoto týdne by se měly teploty pohybovat od 10 do 15 stupňů Celsia a od středy se začne oteplovat, avšak o víkendu bychom se mohli dočkat i dvaceti stupňů. Mrznout by už ani nemělo, pouze v úterý je pravděpodobnost poklesu nočních teplot k minus jednomu stupni.

V období od 13. května do 9. června by měla být průměrná teplota okolo 15 stupňů. Co se týče deště, následující čtyři týdny od 13. května budou srážkově průměrné, avšak nejdeštivěji bude v tomto týdnu. V týdnu od 20. května od 26. května by mělo být srážkově podprůměrně a zbylé dva týdny průměrně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..