Hajlující muž a žena se svastikou na krku se za své jednání musí zodpovídat

V souvislosti s řádně oznámeným shromážděním 25. dubna 2019 v horní části Václavského náměstí již kriminalisté vyhodnotili valnou část pořízené videodokumentace. Na základě těchto důkazů již předali případ 43letého muže, o kterém policie informovala prostřednictvím twitterového účtu. Obvodnímu státnímu zastupitelství v Praze 1 k vypracování návrhu na potrestání. Celá věc je tak řešena ve zkráceném přípravném řízení trestním pro podezření z přečinu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

Dalším ze zjištěných možných protiprávních jednání je prezentace 46leté ženy, která na již zmíněném shromáždění viditelným způsobem nosila přívěsky se svastikou, tedy symboly nacistického Německa, čímž veřejně projevovala sympatie k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. V tomto případě vyšetřovatelé již zahájili úkony trestního řízení, které s ohledem na další okolnosti bude probíhat standardním způsobem.

Vyhodnocování záznamů bude pokračovat i v dalších dnech a týdnech, proto v tuto chvíli nelze vyloučit, že za své jednání ponesou odpovědnost i další osoby.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..