V noci z úterý na středu, kdy mrzlo, se přepsaly teplotní rekordy

Noční mrazy byly cítit. Noc z úterka na středu byla velice chladná, kdy teploty nad ránem spadly až na -8 stupňů. Tímto poklesem teploty se přepsaly teplotní rekordy. Bohužel tyto mrazy se podepsaly v oblasti zemědělství, kdy způsobily nemalé škody.

Nejchladněji bylo šumavské stanici Kvilda-Perla, kde bylo právě mínus osm stupňů. O půl stupně víc byla na Rokytské slati u Modravy na Klatovsku. V Horské Kvildě na Klatovsku byly naměřeny -7,3 stupně a na Březníku nedaleko Modravy -6,6 stupně.

Rekordní teploty ve středu byly zaznamenány na 26 ze 150 stanic. Ty zaznamenávají teploty více než třicet let.

Tepleji bylo v Praze, Středočeském a Libereckém kraji. Mrazy zasáhly hlavně Šumavu. „Šumava z toho obvykle vystupuje, když je jasno,” řekla meteoroložka Marie Odstrčilová.

V následujících dnech by mělo být více oblačno, což znamená, že by mrznout nemělo. Nicméně studený vzduch se do Česka vrátí na přelomu tohoto a příštího týdne.

Tak jako téměř každý rok, mrazy dokážou přidělat starosti pěstitelům ovoce a zemědělcům. Vlivem tak mrazivých nocí byly poškozeny ovocné stromy a další plodiny, kdy způsobily škodu okolo několik desítek milionů korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..