Zemřel oblíbený herec Václav Postránecký

Václav Postránecký, hvězda české komedie S tebou mě baví svět, který se proslavil v mnoha dalších českých filmech a seriálech, zemřel v úterý v rodinném kruhu ve věku 75 let. Tuto smutnou zprávu potvrdil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.

Herec bojoval rok se zákeřnou onkologickou nemocí, kvůli které byl několikrát hospitalizován. Bohužel v úterý 7. května 2019 ve večerních hodinách svůj boj prohrál.

Václav Postránecký se narodil 8. září 1943 v Praze. Vyučil se zámečníkem, avšak už tehdy jej to táhlo na jeviště. Účinkoval ve Slováckém divadle, poté na brněnské scéně. Byl členem Městských divadel pražských a také souboru Národního divadla v Praze.

Před kameru si začal stoupat na počátku 50. let a zahrál si spoustu filmových či televizních postav. Znát jsme jej mohli třeba jako Houdka z filmu My tři a pes z Pětipes, Jakub z pohádky Jak se budí pricezny, Krejzu ze seriálu Dnes v jednom domě nebo Pepi ve 30 případech majora Zemana. Prosadil se také v komediích Bobule, 2Bobule, ve Vinařích, v Cirkusu Humberto, avšak nejvíce se proslavil v roli Michala ve veselohře S Tebou mě baví svět, kterou diváci zvolili jako komedii století.

Kromě herectví se také věnoval dabingu. Jeho hlas provázel večerníčkem Jája a Pája nebo v animovaném filmu Čtyřlístek. Ze zahraničních děl pak mluvil hrdinu ze série Pan účetní nebo Kutila Tima. Svůj hlas propůjčil také hercům jako je Dustin Hoffman, Anthony Hopkins či Bruce Willis.

Václav Postránecký se v neposlední řadě věnoval režii, učil a měl na starost profesní Hereckou asociaci, ve které působil od 90. let a několik let tam byl jejím prezidentem. Za roli Podkolatova v Revizorovi získal divadelní trofej Thálie a za dabing filmu Zločin v ráji byl dostal cenu Františka Filipovského.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..