Vlaky měly v Adršpachu odlehčit silnicím a parkovištím, avšak kolapsy kvůli turismu pokračují

Osobní vlaky, které spojují Trutnovsko a Broumovsko s Polskem, měly za cíl odlehčit v turistických destinacích, zejména v Adršpachu, přeplněným silnicím a parkovištím. Policie byla donucena Adršpach dočasně uzavřít. Takovou situaci je možné očekávat i sváteční středu a další volné dny.

Posílená vlaková doprava jezdí od konce dubna, a to o víkendech či dnech českých a polských svátků. „Vnitrostátní vlakovou dopravu posílil ranní spoj z Trutnova do Adršpachu s odjezdem 8:37 a návratem v 17:20, jenž bude od června do srpna jezdit každý den. Posílili jsme také spoje mezi Teplicemi a Adršpachem,“ řekl náměstek královéhradeckého hejtmana Martin Červíček.

Bohužel se zatím nepodařilo vlaky odlehčit silnice okolí broumovských skalních měst, protože většina návštěvníků jedoucích do Adršpachu dává přednost vozidlům.

Železniční doprava se vyplatí více než jízda vozidlem. Zvýší se totiž parkovné. „Předpokládáme, že zájem o vlakovou dopravu zvýší letos opět zpoplatněné parkování v Adršpachu. Poláci výletní vlaky využívají. Průvodčí mají často problém se mezi cestujícími prodrat,“ konstatoval Jan Ivanko z dopravní společnosti GW Train Regio, která zajišťuje příhraniční dopravu.

„Pokud se zaplní adršpašská parkoviště, policie staví vozy na odstavných parkovištích v Teplicích nad Metují, odkud musejí lidé vlakem. Spoje z Teplic jezdí až třikrát za hodinu, což je mnohem výhodnější frekvence než z Wałbrzychu,“ uvádí Ivanko.

Za posílené železniční spoje letos zaplatí Královéhradecký kraj skoro 1,3 milionu korun. Otázkou je, jak se takové posílení osvědčí a jak bude využívané.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..