Jihočeští policisté prověřují útěk bizonů. Část ze stáda se pohybuje ve volné přírodě

Majitelům farmy u Českého Rudolce na Jindřichohradecku utekli v dubnu bizoni, přičemž část jich je volně v přírodě. Občané policistům nahlašují, kde tato až tunová zvířata potkávají. Policie se touto událostí zabývá a prověřuje, zda se majitelé farmy dopustili přestupku či nikoliv.

„Dačičtí policisté nyní prošetřují možné spáchání přestupku na úseku týrání zvířat, neboť vlastník farmy řádně nezabezpečil jejich výběh,“ řekla mluvčí jindřichohradeckých policistů Hana Millerová.

Jestliže policisté dojdou k závěru, že majitelé řádně nezabezpečili výběh bizonů, budou toto přestupkové jednání postupovat dačickému městskému úřadu, který může majitelům uložit pokutu až ve výši padesát tisíc korun.

„Záležet teď bude na tom, kdy majitel bizony pochytá. Lidé stále volají policistům do Dačic a lokalizují, kde se bizoni nachází, aby je mohl majitel chytit. To ale není jednoduché,“ doplnila Millerová.

Podle mluvčí se v minulém týdnu pohybovalo volně v přírodě asi dvanáct bizonů. Tento poznatek policisté předávají na Bison Ranch Rožnov v Českém Rudolci.

„Něco už jsme odchytli a momentálně nevím, kolik jich chybí,“ uvedla Eva Van de Poel z bizoní farmy.
Policie upozorňuje veřejnost v souvislosti s volným pohybem těchto zvířat, aby se k nim nikdo nepřibližoval a pokud je kdokoliv zahlédne, ať se obrátí na farmu nebo na linku policie 158.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..