Policisté pronásledovali ujíždějícího řidiče, který havaroval na D5 a pak se dal na útěk

Rokycanští policisté dopadli řidiče, který ujížděl německým kolegům. Přejel do Česka, kde na dálnici D5 havaroval a pak se z vozidla utekl. Na pátrání po muži byli povoláni psovodi se služebními psi a také vrtulník vzlétl.

„Kolegové z Německa pronásledovali po sedmé hodině ráno na naše území řidiče s bílým vozem značky BMX X6. Do Čech vjel zřejmě přes hraniční přechod Weidhaus a pokračoval přes obec Svatá Kateřina na Tachovsku,“ popsala krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Honička pokračovala po dálnici D5, kde pak u Mýta řidič sjel z dálnice, kam se po chvíli vrátil a jel zpátky na Německo. Přibližně na 47. km ve směru na Rozvadov řidič nezvládl řízení a havaroval. Poté se dal ale na útěk do lesa u obce Kařez.

„Řidič vozidla BMW se bočně střetl s nákladním autem. Tím se roztočil kolem své osy a narazil do středových svodidel,“ popsala dopravní nehodu Korandová, která dodala, že vozidlo BMW bylo s největší pravděpodobností odcizené.

Do pátrací akce po řidiči byly nasazeny veškeré síly a prostředky, přičemž takové opatření bylo nasazeno i na autobusová a vlaková nádraží.

Policistům se podařilo muže před půl druhou odpolední zadržet. „Kolegové z oddělení služební kynologie ho spatřili v místech poblíž křižovatky Kařízek - Mýto - Sirá a ihned jej zadrželi. Je to osmadvacetiletý cizinec. Nyní prověřujeme veškeré okolnosti případu,“ dodala Korandová.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..