Policie hledá svědky otřesného případu vraždy. Byt byl totiž zapálen úmyslně

Ve čtvrtek 2. května 2019 došlo v ranních hodinách v Hasově ulici na pomezí Modřan a Kamýku v Praze k vraždě. Nejprve se událost tvářila jako požár s úmrtím, avšak policie pak tuto skutečnost vyloučila a potvrdila, že se stala vražda.

Její obětí je šestapadesátiletá žena, která byla nalezena v bytě, kdy k úmrtí došlo ve čtvrtek ráno mezi půl osmou a půl desátou. „V bytě byla až do vraždy prokazatelně sama. Pachatel či pachatelé založili po vraždě v bytě úmyslně požár, kterým chtěli jak zamaskovat skutek samotný, tak zničit stopy,“ sdělil k otřesnému případu policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Pražští kriminalisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc. „Apelujeme na každého, kdo v inkriminovanou dobu, tedy včera mezi půl osmou až půl desátou dopoledne, viděl v domě, jeho okolí či přilehlých ulicích osobu, která měla zakrvácený oděv, případně byla zraněna v horní polovině těla, především pak na rukou, aby se nám přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání,“ vyzývá policejní mluvčí.

Výzva se týká také všech pracovníků zdravotnických zařízení, a to z důvodu, že se pachatel či pachatelé mohli nechat na nějakém místě ošetřit. Žádost je směrována i řidičům, kteří lokalitou v danou dobu projížděli a mají ve svých vozidlech nainstalované kamery. „Takový řidič totiž může mít na videu zachycenu hledanou osobu, aniž by o tom věděl,“ upřesnil k výzvě Tomáš Hulan. Veškeré informace směřujte na tísňovou linku policie 158.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..