Tomáš Řepka dostal dva roky natvrdo. Co ho tam čeká?

Tomáše Řepku nyní čeká krušné období, které stráví po dobu dvou let ve věznici s ostrahou. Odvolací soud zpřísnil Řepkovi trest z února, kdy měl jít do vězení na patnáct měsíců nepodmíněně, a to za poškození cizích práv bývalé manželky Vlaďky Erbové a zpronevěru.

Krajský soud v Praze Řepkovi na neveřejném zasedání potvrdil ještě půl roku navíc kvůli dalšímu z jeho případů, což znamená, že by si tak měl odsedět dva a půl roku ve vězení. Stále jsou ale ještě v běhu další soudní řízení, které se týká neplacení alimentů.

Tomáš Řepka bude putovat do věznice s ostrahou, pravděpodobně středního typu. „Pokud bude ve střední, tak těžko opustí věznici na nějaké návštěvy. Je to taková prostřední kategorie. V každém případě to znamená, že je omezeno jak přijímání balíčků, tak možnosti opuštění věznice na nějakou vycházku. Pokud by šlo o lehčí typ, tak by mohl věznici opustit na 24 hodin. Třeba odjet na víkend za rodinou jednou za měsíc,“ vysvětlil JUDr. Jaroslav Ortman.

„Pracovat můžou venku, ale pracují s dozorem – vězeňským úředníkem. Vězeňský řád je samozřejmě přísnější. To znamená, že možnost volného pohybu po té věznici je omezena. V rámci areálu mohou jít ven, můžou jít třeba na hřiště, ale tam je opět dohled,“ dodal.

„Chodí se ve tvaru a šusem, za pasem mají příbory. Podobné jako to bývalo na vojně. Může si sebou vzít nějaké hygienické potřeby, ale nosí se vězeňský šat, v žádném případě civil. Ta možnost svobody je hodně omezená,“ uvedl Ortman s dodatkem, že ve věznici je pevný režím, jako jsou nástupy, kontroly, počítání.

Senátem bylo schváleno, že od října 2017 přišlo v platnost rozdělení věznic. „Byly zredukovány čtyři stupně věznice na dva – dohled a dozor byl zrušený, zůstala jen ostrá a zvýšená ostraha. O tom, do které se odsouzený dostane, rozhoduje soud. U toho nízkého stupně rizika bude ten režim rozhodně volnější. Umím si představit, že může ten vězeň jet pracovat mimo věznici, má lepší sportovní vyžití a podobně. “ vysvětlil právník JUDr. Jan Černý.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..