V Brně se večer střetli pravicoví extremisté s příznivci levice a místními. Policie několik lidí zadržela

Setkání dvou nezvářených stran začalo v 17 hodin, kdy začalo antifašistické sekaní iniciativy Brno blokuje a v 19 hodin začal pochod pravicových radikálů. Antifašisté průvod radikálů blokovali. K první potyčce došlo hned na místě setkání pravicových radikalů na zeleném trhu. Tam bylo patrné, že odpůrci se snažili extremisty napadat. Policie pak několik lidí zadržela. Z jakého "tábora" není v tuto chvíli jasné. Policisté museli dodržet literu zákona a umožnit řádně nahlašený pochod. To se samozřejmě odpůrcům nelíbilo.

Kolem půl osmé se extremité vydali na pochod městem. Celou dobu je provázel povyk a pískot jejich odpůrců. Kolem osmé hodiny zástupce města rozpustil i shromaždění extremistů nebot je jejich odpůrci zablokovali a nahradní trasu nechtěli extremisté přijmout. Nedošlo ani k pochodu s loučemi. Na výzvu policistů je pravicový extremisté zhasli.

Celkem bylo zadrženo deset osob, většinou za neuposlechnutí policejní výzvy. Dva policisté byli při zákrocích zraněni. Práci teď budou mít kriminalisté, kteří vyhodnocují hodiny záznámů, kde je zachyceno protiprání jednání.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..