Český freestyle motokrosař si na mistrovství světa zlomil obě nohy

Libor Podmol, který je nejlepším českým freestyle motokrosařem, si v pátek na závodě mistrovství světa v Mnichově zlomil obě nohy. Ihned v Německu podstoupil operaci, přičemž další ho čeká asi za dva týdny. Pak se bude muset několik měsíců léčit.

„Na odrazové rampě jsem zaklapl plyn příliš brzo a motorka se mi ve vzduchu přetočila. Musel jsem z ní vystoupit, bohužel za cenu zlomenin. Bylo to pekelně nepříjemné. Nezbývá než se nyní přesunout do programu rychloléčby,“ podotkl Libor Podmol v tiskové zprávě.

Podmol ve finálové jízdě mířil na stupeň vítězů, avšak v posledním dvojnásobně bodovaném skoku, kdy měl předvést složitý bodyvarialový trik, spadl z výšky na zem.

„Dával jsem si pozor, abych do triku nevletěl příliš rychle. Plyn jsem ale zkrotil na poslední chvíli až moc. Neměl jsem potřebnost rychlost, motorka se ve vzduchu překlápěla a já musel v půlce triku rychle pryč. Bohužel jsem z několikametrové výšky dopadl na nohy a pak hned na záda,“ popsal průběh a pád.

Mistr světa z roku 2010 poprvé v Mnichově startoval se silnější motorkou. Do nemocnice byl pak po pádu odvez přímo z Olympijské haly. „CT vyšetření detekovalo zlomeniny na pravé a levé noze, bohužel na několika místech. Libor musel okamžitě na operaci, aby se stav nohou stabilizoval. Doktoři mu nasadili externí fixátory. Kromě nohou je v pořádku. V pondělí proběhnou opětovné testy. Už teď je jasné, že budou nutné další operace, a to za dva týdny. Celková rekonvalescence se odhaduje na několik měsíců. Nohy jsou ve velkém nebezpečí. Je příliš brzo říci, kdy bude v pořádku“ prozradil Martin Koreň, který působil v Mnichově jako rozhodčí.

Podmol se měl 11. května zúčastnit plánované exhibice na dostihovém závodišti v Pardubicích, kde měl v plánu přeskočit na motorce Taxisův příkop, ale bohužel kvůli zranění při pádu v Mnichově se tohoto nezúčastní.

„Jsem si vědom rizik mého sportu, tohle k tomu bohužel patří. Zároveň jsem zvyklý si z každé zkušenosti, ačkoliv nepříjemné, něco vzít. Už nyní přemýšlím nad alternativními metodami mé léčby. Chci se vrátit co nejdříve, protože mám před sebou další výzvy, které mě naplňují,“ řekl Libor Podmol.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..