Poslední let slávistického airbusu

Dva odlišné zápasy se stejným výsledkem, skvěle odehraný zápas s londýnskou Chelsea a potupná porážka se Zlínem. Rozjetá Slávie po překvapivě nezvládnutném utkání se Zlínem spadla z nebes – trochu symbolicky. Na zemi totiž skončí i letadlo polepené klubovým znakem a barvami, které sešívaní s velkou pompou představili před odletem do belgického Genku. Přiblížili se tak evropským velkoklubům. Letadlo už totiž skončilo ve šrotu a Slávisté si ho tak moc neužili. „Když jsme s ČSA řešili náš výjezd do Belgie, dostali jsme nabídku na obrandování letadla, čehož jsme rádi využili. Naše barvy se s ČSA velmi dobře doplňují, takže jsme rádi, že se povedl velmi jednoduchý a vkusný branding,“ řekl v únoru tiskový mluvčí SK Slavia Praha Michal Býček.

„Je to nejen motivační prvek pro hráče, ale jsme rádi, že klub můžeme tímto způsobem velmi dobře reprezentovat," dodal.

„Hřbitov letadel“, jak je přezdívano letiště St. Athan u velšského Cardiffu, se stane poslední destinací dvanácti let starého červenobílého airbusu, který tak nečekaně brzy skončí ve šrotu. Let do Genku byl tak jediný výlet, který slavisté ve „svém“ letadle absolvovali.

Nutno uvést, že Airbus A319 byl již v únoru pouze rezervním letounem a České aerolinie již předem avizovaly, že tato letadla budou v průběhu jara nahrazena. Možná i tento fakt dohodě mezi klubem a leteckou společností dopomohl.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..