Miliony uživatelských hesel u Facebooku a Instagramu nebyly zašifrovány

V nezašifrované podobě ukládal Facebook a Instagram miliony hesel uživatelů. Ve čtvrtek aktualizovala kalifornská společnost tiskovou zprávu z března, v níž bylo napsáno o bezpečnostním problému týkající se desítek zasažených instagramových účtů.

„Od chvíle, co jsme tento příspěvek zveřejnili, jsme objevili další záznamy hesel k Instagramu ukládaných v čitelném formátu. Nyní odhadujeme, že se tento problém dotkl milionů uživatelů Instagramu. Budeme tyto uživatele informovat, stejně jako jsme to udělali u těch ostatních,“ takto zní aktualizace tiskové zprávy z 21. března.

Facebook před měsícem přiznal uchovávání nezašifrovaných hesel stovky milionů uživatelů, což zjistil provozovatel v lednu při běžné bezpečnostní kontrole.

Facebook, jež koupil Instagram v roce 2012, tvrdí, že nezašifrovaná hesla si mohli přečíst pouze jeho zaměstnanci, a navíc ujišťuje uživatele, že nezjistili žádné zneužití v době jeho nezabezpečení a že tento problém byl již napraven.

„Tohle je záležitost, kterou už média intenzivně pokrývala, ale zkrátka chceme jasně uvést, že jsme se jednoduše dozvěděli o dalších heslech ukládaných tímto způsobem,“ uvedl představitel Facebooku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..