Policie zadržela dva podezřelé muže v souvislosti s únosem dívenky

Ve středu se podařilo kriminalistům zadržet dva muže, kteří jsou podezřelí z únosu pětileté holčičky.

Dívenka se našla s její matkou ve Vídni. Jeden z podezřelých byl zadržen na dálnici D1 u Humpolce, druhý na Krnovsku. Oba byli již obviněni z únosu, za což jim hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

„K vypátrání a zadržení prvního z únosců přispěl velkou měrou pozorný občan, který kolem osmnácté hodiny zaznamenal pohyb vozidla únosců na dálnici D1,“ řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že dvacetiletý muž byl zadržen kolegy na 95.km dálnice D1 ve směru do Prahy.

„Bohužel byl v danou chvíli již ve vozidle sám. Druhého, jednačtyřicetiletého muže, který se také na celé události podílel, zadrželi tamní policisté o tři hodiny později na Krnovsku ve chvíli, kdy přijel vlakem na nádraží. Muž byl poměrně překvapen, neboť nečekal, že by byl vypátrán tak rychle,“ dodal mluvčí.

Bližší informace o únosu a o vztahu dvou mužů k dívce a její matce policie nesdělila.

„Vůči oběma těmto zadrženým zahájil vyšetřovatel úkony trestního řízení pro trestný čin únos, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let,“ upřesnil Hulan. Kriminalisté budou dávat návrh na vzetí mužů do vazby.

Případ únosu je stále vyšetřován a kriminalisté se snaží o vydání zadržené matky z Rakouska do Česka. „Z dosavadních zjištění vyplývá, že únos dívenky byl plánovaný a organizovaný. Kriminalisté budou také zjišťovat, zda se na celé události nepodílely ještě další, jiné osoby,“ dodal Hulan.

Policie děkuje celé veřejnosti a médiím za pomoc při pátrání po osobách zúčastněných v případu únosu malé holčičky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..