Požár ve slavné katedrále Notre-Dame v Paříži

Obrovské plameny a mohutný bílý dým stoupají ze střechy katedrály, což ukazují záběry na sociálních sítích. Plameny zachvátily památku krátce před 19. hodinou, a to celou vrchní část chrámu. Plameny se ale stále rychle šíří, několik desítek hasičů zahájilo rozsáhlou operaci a okolí památky evakuovali. Požár již zachvátil celou střechu katedrály Notre-Dame a její věž lehla před 20. hodinou.

Střecha se před půl devátou večerní celá propadla. Na místo již míří prezident Emmanuel Macron, který kvůli požáru zrušil večerní předtočený televizní projev, v němž chtěl oznámit změny v reakci na protesty žlutých vest.

Přesná příčina požáru doposud není známa, úřady ale nevylučují souvislost s momentální rekonstrukcí za v přepočtu okolo 150 milionů korun, kdy jde vidět, že hoří právě v okolí lešení.

Podle francouzského náměstka ministra vnitra Laurenta Nuneze nejsou zatím hlášená žádná zranění.

Policie požár zatím vyšetřuje jako nehodu.

Gotická katedrála Notre-Dame patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším památkám francouzské metropole. Leží na ostrově Île de la Cité na řece Seině. Každoročně za ní zavítá přibližně třináct milionů turistů.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..