Přes 120 lidí bylo evakuováno z litvínovského sídliště kvůli úniku plynu

V pátek v odpoledních hodinách došlo z nezjištěných příčin k obrovskému úniku plynu v jednom z domů litvínovského sídliště Janov, z něhož bylo evakuováno více než 120 lidí.

K masivnímu úniku plynu v jednom z domů, který je téměř neobydlený, došlo krátce po 16. hodině v Albrechtické ulici. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté na sídlišti zajistili prostor, který je stále uzavřený a také odklánějí dopravu. Technici pracují na zamezení úniku plynu.

„Z bezpečnostních důvodů byli ale evakuováni lidé z okolních domů. Na místě byl evakuační autobus a lidem bylo zajištěno náhradní ubytování,“ uvedla mluvčí krajských policistů Alena Bartošová.

Nikdo z osob zraněn nebyl, což potvrdil i mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Kdy ale budou moci obyvatelé domu zpět do svého obydlí není zatím jasné. „V tuto chvíli neznáme příčinu úniku a vzhledem k vysoké koncentraci plynu se do budovy ani nedostaneme. Technici pracují na tom, aby zamezili dalšímu úniku,“ dodala Bartošová.

Lidem, kteří byli evakuováni, bylo nabídnuto náhradní ubytování v bývalé škole u Bílého sloupu. „Máme připravené ubytování pro lidi, kteří ho budou potřebovat. Zatím zjišťujeme, kolik jich bude,“ řekl operační důstojník hasičů.

Dle doposud nepotvrzených informací mělo být příčinou úniku plynu v domě uražení hlavního uzávěru plynu. „Kvůli vysoké koncentraci plynu se ale zatím do domu nedostaneme,“ potvrdili hasiči.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..