K vraždě novináře Kuciaka a jeho snoubenky se přiznal bývalý profesionální voják

Bývalý profesionální voják Miroslav Marček se přiznal k tomu, že zastřelil investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku, zveřejnila slovenská veřejnoprávní rozhlasová a televizní stanice RTVS.

Marček byl původně obviněný z účasti na vraždě, kdy byl považován za řidiče. Za střelce byl označován bývalý člen policejních jednotek Tomáš Szabó. Avšak ve čtvrtek se Miroslav Marček před vyšetřovateli po pětihodinovém výslechu přiznal. Poté jej policisté převezli k dalším vyšetřovacím úkonům do Veľkej Mače, kde Kuciak se svou snoubenkou bydleli.

V případu vraždy mladého páru bylo obviněno pět osob, mezi kterými kromě Marčeka a Szabóa byla překladatelka italštiny Alena Zsuzsová, která si vraždu objednala u Zoltána Andruskóa. Ten jí pomohl vraždu naplánovat a k tomu oslovil bývalého policistu Tomáše Szabóa a jeho bratrance Miroslava Marčeka. Dalším obviněným je i kontroverzní podnikatel Marián Kočner.

K vraždě novináře Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové došlo v jejich domě v obci Veľká Mača v únoru loňského roku. Hlavním motivem policisté uvedli novinářovu práci, protože se zajímal o podezřelé daňové podvody, jenž se týkaly osob blízkých vládní straně Směr-sociální demokracie dřívějšího premiéra Roberta Fica.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..