Podezřelý z výbuchu radnice v Rýmařově je na psychiatrii! Možná nebude ani obviněn

Úterní exploze radnice v Rýmařově byla činem jednotlivce. U podezřelého nebylo zatím zahájeno trestní stíhání, nyní je totiž v péči psychiatrů.

"Zadržená podezřelá osoba byla předána do péče lékařů. Momentálně se zjišťují podmínky pro vůbec zahájení trestního stíhání s ohledem na zdravotní stav. Čekáme na vyjádření, zda ho v tuto chvíli vůbec můžeme stíhat," konstatoval Alexandr Dadam, dozorový státní zástupce z ostravské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Znalci z oboru psychiatrie musí posoudit, jestli je podezřelý duševně nemocný a zda byl v době spáchání činu příčetný.

"Bylo zabráněno v tom, aby se podezřelá osoba mohla dopustit něčeho dalšího. Jediná informace, kterou můžu sdělit, je, že dosavadní prověřování svědčí o tom, že šlo o čin jednotlivce bez vazeb na nějakou skupinu osob nebo s nějakým mezinárodním přesahem," uvedl státní zástupce Dadam.

K explozi na radnici došlo v úterý 9. dubna před sedmnáctou hodinou, kterou byl poškozen vnitřek budovy a řada oken byla vyražena. Naštěstí nikdo zraněn nebyl. Po tomto činu byl poškozený zadržen, a to krátce po výbuchu. Starosta Rýmařova Luděk Šimko řekl: "Byl tady statik, byla provedena revize elektřiny a plynu, zkontrolovali základní funkce a konstatovali, že je všechno v pořádku. Zhruba od 08:00 už uklízíme, spravujeme, slepujeme, tak abychom byli na zítřek připraveni a schopni normálně úřadovat.“

Způsobená škoda jednáním podezřelého muže zatím nelze odhadnout.

„Budova je kulturní památka a památkáři samozřejmě chtějí, abychom to dali do stavu, v jakém to bylo. Takže teď to jenom provizorně opravujeme, aby byly kanceláře uzavíratelné, ale od zítřka (pátku) bychom měli fungovat,“ uzavřel Šimko.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..