Počasí v Evropě šílí. Ve Španělsku je sníh, ve Francii řádí tornádo a Řecko je zaplaveno

Sníh ve Španělsku nebo záplavy v Řecku. Evropa je ovlivněna hlubokou tlakovou níží Philipp a zároveň tlakovou výší Svenja.

„Jak tlaková níže Philipp, tak tlaková výše Svenja jsou tak mohutné a stabilní, že nepřipustí jakoukoliv změnu charakteru počasí. Obě si mezi sebe Evropu rozdělily na poloviny, v nichž panuje diametrálně odlišné počasí,“ vysvětlila Dagmar Honsová z Meteopressu.

Tlakovou níží je ovlivněno počasí od Britských ostrovů po Pyrenejský poloostrov, kde se vyskytuje intenzivní déšť, sníh, bouře a vichry. Na několika místech ve Francii se objevilo také tornádo, které zničilo farmu ve Villeneuve-Loubet.

Intenzivní déšť a vítr zasáhl Portugalsko a Španělsko. Ve Španělsku dokonce i ve vyšších polohách sněží, což v tomto období není v této zemi zvykem. Silně prší také na řeckých ostrovech, zejména na Krétě, kde se očekávají záplavy a sesuvy půdy.

Země, které jsou ovlivněny tlakovou níží Philipp, tam je počasí chladné, zatímco v zemích, kde je počasí ovlivněno tlakovou výší Svenja, se obyvatelé potýkají s vysokými teplotami a suchem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..