U řecké Soluně se střetla stovka migrantů s policií

Stovky migrantů se v sobotu střetly s policií nedalo řecké Soluně, kde se jim policisté snažili zabránit v cestě ke hranicí se Severní Makedonií, kam migranti mířili.

Ke střetu migrantů s policií opětovně došlo v sobotu odpoledne u tábora nedaleko Soluně, kde migranti házeli na policisty kameny, ti proti nim pak používali slzný plyn a ohlušující granáty.
Davy migrantů zamířily na sever Řecka již před pár dny, a to kvůli nepravdivým informacím o otevření hranic se Severní Makedonií, které se šířily po internetu. Řecko toto ale popírá a vzkazuje migrantům, ať se vrátí, že nic takové v plánu nemá.

V předešlých letech, konkrétně v roce 2015 a 2016, se přes Severní Makedonii, Srbsko a Maďarsko dostalo přes milion migrantů do Německa a dalších evropských zemí.
Řecko je plné migrantů. V současné době se jejich počet vyšplhal na 70 tisíc a většina z nich čeká na rozhodnutí o udělení azylu. Tento počet ale ještě není konečný. Každý měsíc přibývá velké množství migrantů, už jen za poslední tři měsíce v tomto roce se jich do Řecka dostalo okolo sedmi tisíc nových migrantů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..