Muž byl napaden Romy, občané si to šli s nimi vyřídit

Dvanáct Romů mělo napadnout ve čtvrtek 4. dubna muže, jehož zranění si vyžádalo hospitalizaci. Občané byli touto událostí pobouření, a tak se rozhodli, že se v sobotu sejdou a vyřídí si to s Romy sami. Situace si však vyžádala na místo policii.

K napadení muže Romy mělo dojít v obci Dvorce na Bruntálsku, o tom informovala partnerka poškozeného muže, ale také obec na svém facebooku.

"Policisté prověřují násilné jednání ze dne 4. 4. 2019 v obci Dvorce, při kterém došlo k jednomu zranění osoby. Policisté zadrželi prozatím tři podezřelé osoby a provádí výslechy zúčastněných osob a další procesní úkony," informovala na facebooku obec vyjádření policejní mluvčí Pavly Jirouškové.
Na celou událost reagoval i starosta Jan Božovský, který se snažil celou situaci uklidnit a napsal na sociální síť "V souvislosti s vydanou tiskovou zprávou bych chtěl naše občany ujistit, že Policie ČR na tomto případu intenzivně pracuje, a v rámci vyšetřování úzce na objasnění tohoto politováníhodného incidentu spolupracujeme."

V sobotu ve tři hodiny odpoledne se sešli občané, kteří se rozhodli vydat se za Romy, aby si s nimi promluvili. Na tom se domluvila přítelkyně napadeného s dalšími občany. K události museli přijet i policisté. "Na místě je několik lidí, kteří na sebe křičí. V tuhle chvíli jsou policisté na místě,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Otec jednoho z útočníků celou situaci natáčel a zároveň živě vysílal na facebooku. Navíc popsal, jak všechno mělo proběhnout. "Bílý přišel ven, začal nadávat do cikánů, házel kameny do auta, kde byly i děti. Bezdůvodně nadával. Pak syn šel domů. Poté zpátky ven, kde už měl čekat bílý s hranolem. Syn si na něj vzal jen větev," tak popsal událost otec útočníka.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..