Opilý cizinec chtěl věšákem napadnout policisty poté, co naboural do tramvaje

Ve čtvrtek 4. dubna krátce před půl sedmou večer došlo v Praze 6 na křižovatce ulic U Brusnice a Patočkova k dopravní nehodě osobního vozidla VW Golf a tramvaje linky č. 22, která po střetu následně vykolejila. Při dopravní nehodě se zranily dvě osoby, kterým projíždějící hlídka policistů poskytla první pomoc a přivolala záchrannou zdravotnickou službu. Policisté po poskytnutí pomoci zraněným vyzvali řidiče jak osobního vozidla, tak i tramvaje k podrobení se dechové zkoušce. Dechová zkouška u řidiče tramvajové soupravy byla negativní, zatímco u řidiče Volkswagenu pozitivní. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla policistům podle informací AKTU.cz nadýchal 1,7 promile. Řidič VW, Ukrajinec, se ale choval agresivně a neustále na policisty pokřikoval, přičemž policisté jej několikrát vyzývali, aby upustil od jeho protiprávního jednání, na což nereagoval, a tak policisté z I. OHS museli zakročit s použitím hmatů a chvatů a agresivního muže zadržet.

Stejně tak dopadl i jeho o šest let mladší spolujezdec, taktéž z Ukrajiny, který opakovaně nerespektoval pokynů policistů a neustále se snažil policistům překazit jejích jednání. Oba muži cizí národnosti byli převezeni na policejní služebnu k dalším úkonům, avšak již ve služebním autě se během eskorty pokusil poškodit interiér vozidla. Tímto ale všechno začalo. Zadržený muž požádal o návštěvu toalety, kde posléze utrhl kovovou část věšáku a tu následně použil jako zbraň proti policistovi. Ten ale atak vykryl a útočníka zpacifikoval za použití donucovacích prostředků. Poté byl umístěn do cely předběžného zadržení. Cizinec po celou dobu na policejní stanici hlídce neustále a opakovaně vyhrožoval fyzickou likvidací.

Z „obyčejné“ dopravní nehody, kterou řeší dopravní policisté, vznikl případ rovnou pro kriminalisty, kteří v pátek zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..