Při pádu letadla v německém Frankfurtu zemřeli tři lidé, mezi nimi byla i ruská akcionářka letecké společnosti

V neděli 31. března 2019 se v blízkosti Frankfurtu nad Mohanem zřítilo šestimístné letadlo Epic LT, v němž zemřeli tři lidé. Další tragédií byla smrtelná dopravní nehoda policejního vozu, ve kterém zemřeli dva lidé.

V letadle cestovaly tři osoby, pilot a dva pasažéři, přičemž jedním z nich byla pětapadesátiletá Ruska Natalija Filjovová, která byla spolumajitelkou aerolinek S7. Druhým pasažérem měl být údajně její otec Valerij Karačjov. Německo ale totožnost zemřelých nepotvrdila.

Šestimístné letadlo Epic LT patřilo letecké společnosti Globus, jež je součástí aerolinek S7. To cestovalo s pasažéry z Francie do Egelsbachu u Frankfurtu nad Mohanem, avšak několik kilometrů před přistáním spadlo do pole a začalo hořet.

Natalija Filjovová se řadila k padesátce nejbohatších žen v Rusku, jejíž majetek byl vyčíslen v přepočtu na téměř 14 miliard korun. Byla spolumajitelkou a ředitelkou průmyslového a dopravního holdingu S7 a její aerolinky mají 96 letadel, které létají ve 26 státech a na 181 letištích.

Německé policejní vozidlo, v němž zahynuly dvě osoby a tři lidé byli zranění, se při cestě k zřícenému letadlu čelně srazilo s protijedoucím vozidlem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..