Jan Hušbauer byl napaden zápasníkem MMA. Hušbauer nyní leží na JIPce

Během víkendového fotbalového utkání III. třídy okresu Prahy západ došlo k brutálnímu napadení hráče rezervy Hvozdnice Janu Hušbauerovi protihráčem Janem Č, který je kromě fotbalovým brankářem také zápasníkem MMA.

Policisté poškozeného fotbalistu již vyslechli a nyní záleží na posouzení a závěru vyšetřování policie a státním zástupci, jak budou tento útok kvalifikovat. Ve „hře“ je také pokus o vraždu.

Pražský advokát Julius Kramarič, který Jana zastupuje, uvedl, že se nikdy nesetkal s ničím podobným. „Jsem z toho otřesen, nikdy během své advokátní praxe jsem se s něčím podobným nesetkal. A Honzův táta je stále špatný, když slyšel, že synovi šlo o život a jen promptní pomoc hráče Radlíku a rychlý zásah lékařů zabránil nejhoršímu a zachránil mu život. I tak hrozí, že můj klient může nést trvalé následky,“ řekl Kramarič.

Útočník, který je zápasníkem MMA velice dobře ví, že takové ataky, resp. hmaty, jsou zakázány i v kleci, natož je používat mimo zápas. „Jde skutečně o hmat, který cvičí a používají příslušníci speciálních vojenských jednotek. Chytit protivníka zezadu za krk, zmáčknout mu ukazovákem a prostředníkem ohryzek a paralyzovat ho. Nebo zabít. Něco takového se děje opravdu jen na frontové linii. Anebo při likvidací teroristy střílejícího do davu,“ popsal útok Julius Kramarič. Nebýt spoluhráče Honzy, který mu vymáčkl ohryzek zpět, mohlo dojít k nejhoršímu, a to k úmrtí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..