Z případu Čapího hnízda je vyloučen Babiš junior, policie ukončila vyšetřování

Kauzu Čapí hnízdo, v níž figuruje premiér Andrej Babiš a jeho příbuzní, již kriminalisté ukončili. Obvinění si můžou nyní načíst spis a popřípadě doplnit.

„Vyšetřování ve věci v mediálním prostoru označované kauza Čapí hnízdo bylo skončeno a policejní orgán vyrozuměl obviněné a jejich obhájce o možnosti prostudovat spisy a učinit návrhy na doplnění vyšetřování. Část věci týkající se jednoho z obviněných byla vyloučena k vlastnímu řízení,” uvedl v úterý mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Z části kauzy je vyloučen pětatřicetiletý syn Andreje Babiše žijící ve Švýcarsku. Ten bude stíhán samostatně. U něj se čekalo na znalecké zkoumání jeho zdravotního stavu a na jeho výslech, protože jeho otec Andrej říká, že trpí schizofrenií.

Kauzu začali pražští kriminalisté vyšetřovat v září 2017 a následně obvinili Andreje Babiše, jeho příbuzné a další osoby z dotačního podvodu či poškození finančních zájmů EU.

Farma Čapí hnízdo, známá pod dřívějším názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila v letech 2007 a 2008 pod Babišův Agrofert, avšak v prosinci 2007 se firma přeměnila na akciovou společnost. V půlce roku 2008 získala společnost evropskou dotaci 50 milionů a následně poté za dodržování dotačních podmínek se vrátila pod Agrofert.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..