Po dvaceti letech byl vypátrán Picassův obraz

Odcizený obraz malíře Pabla Picassa se podařilo najít po dvaceti letech, a to se povedlo detektivovi uměleckých předmětů Arthurovi Brandovi, který dostal tip z podsvětí. Nalezl jej v Amsterdamu a následně jej předal pojišťovně.

Experti na umělecká díla potvrdili, že obraz je pravý a nejedná se o žádnou napodobeninu. Hodnota tohoto obrazu je odhadnuta v přepočtu na 650 milionů korun. Plátno Picassa s názvem Buste de Femme bylo namalováno v roce 1938, kdy mu modelem byla francouzská malířka a fotografka Dora Maarová, která byla jeho milenkou sedm let. Picasso měl tento obraz pověšený doma do jeho smrti, tedy do roku 1973.

Obraz byl odcizen neznámými pachateli v roce 1999 z jachty ukotvené v jihofrancouzském Antibes.

Arthur Brand vypsal za nalezení díla odměnu 400 tisíc eur, avšak dlouhá léta bylo hledání neúspěšné. Potom v roce 2015 obdržel detektiv první tip, kde by mohl obraz najít. Téměř čtyři roky trvalo, než se k obrazu dostal, nicméně se mu to podařilo a obraz objevil u obchodníka, který měl obraz u sebe. K nalezenému plátnu od Picassa Brand uvedl, že „obraz je stále v dobrém stavu.“

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..