Izrael ostřeluje pásmo Gazy, jedná se o odvetu za raketový útok od Hamasu

Izraelská armáda začala provádět útoky na cíle radikálního palestinského hnutí Hamas v Pásmu Gazy. Jde o odvetu za rakety, které byly podle izraelských úřadů vypáleny právě z Pásma Gazy a zasáhly obytné domy v obci poblíž Tel Avivu, kde bylo zraněno celkově sedm lidí, z toho dvě děti.

Zatím se k raketovému útoku nikdo nepřihlásil, izraelská armáda jej přičítá hnutí Hamas, které Pásmu Gazy vládne. V prohlášení izraelské armády bylo uvedeno, že „zahájila údery na teroristické cíle Hamasu ve všech částech Pásma Gazy“. Zasažené cíle byly námořní pozice západně od města Gaza a také výcvikový tábor na severu Pásma Gazy. Obě lokality byly pravděpodobně evakuovány. Hamas měl několik hodin na to, aby obyvatele Pásma Gazy varoval před očekávanými nálety.

Jedna z raket, která byla podle Izraele vystřelena z Pásma Gazy poničila asi 30 domů v obci Mišmeret. Přímo měla zasáhnout dům britské rodiny a zranit tak šest členů rodiny a jednoho souseda, který v tu chvíli byl na návštěvě.  Jedna ze střel měla trajektorii přes sto kilometrů, byla navíc nečekaná a nereagoval na ní ani protiraketový štít Iron Dome. Raketa nebyla sestřelena, jelikož se v dané oblasti nenachází baterie protivzdušné obrany Iron Dome, nepředpokládalo se, že by Hamas byl schopen ohrozit tak vzdálenou oblast.

Izraelské stíhačky zaútočily také na úřad hlavního představitele Hamasu Ismaila Haniyeha. Úřad se nachazí v sousedství Rimal v severním pásmu Gazy.  Jde o tajné ústředí teroristické organizace Hamas. Podle posledních informací zaútočili speciální jednotky IDF i na sídlo zpravodajské agentury Hamasu. To se nachází v Sabře a jde o třípatrovou budovu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..