Vytuneloval půl miliardy a nyní „pomáhá“ Čechům v emirátech zakládat firmy

Miloš Skořepa, který byl v roce 2010 odsouzen za vytunelování půl miliardy korun z České konsolidační agentury, v současnosti páchá trestnou činnost ve Spojených arabských emirátech, kde by měl „pomáhat“ Čechům zakládat firmy.

„Svým obětem nabízí služby v podobě zmapování podnikatelského prostředí a pomoc se založením firmy ve Spojených arabských emirátech. Své závazky však neplní. Poškození pak přicházejí jak o finanční prostředky, které Miloši Skořepovi poskytli, tak o peníze vložené do konkrétního projektu,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Skořepa uprchl z České republiky v roce 2007, kdy mu hrozilo obvinění za vytunelování firmy České konsolidační agentury, avšak v roce 2009 byl zadržen ve Spojených arabských emirátech, kdy byl ale na kauci propuštěn.

Údajnými podvody Skořepy se zabývají tamní úřady. Na našem území policisté zatím neevidují žádné oběti jeho podvodného jednání, avšak česká policie žádá všechny občany, kteří by věděli cokoliv bližšího, popřípadě kdo byl podveden a stal se tak obětí výše uvedeného podvodu, aby se obrátili na linku 158 a vše oznámili.

Na uprchlého Skořepu byly českými soudy vydány příkazy k dodání do výkonu trestu a byly vydány i mezinárodní zatykače.

Jedenapadesátiletý Miloš Skořepa se v roce 2005 společně s manažerem Janem Šikem vyskytoval v případu zmizení půl miliardy korun z účtu dceřiné firmy České konsolidační agentury, společnosti Galileo Real. Šik měl převést peníze bez souhlasu představenstva společnosti na soukromý účet švýcarské banky. Skořepa pak peníze rozeslal na svá konta, jež si některé vybral v hotovosti. Následně pak české soudy uložily Šikovi trest ve výši 5,5 roku ve vězení a Skořepovi 8,5 roku.

Jan Šik byl detektivy z cíleného pátrání zadržen 1. června 2011 na Evropské třídě v Praze a následně byl pravomocně odsouzen za jeho trestnou činnost. Do vězení ale nenastoupil.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..